Rodzaje płócien

Rodzaje płócien

Wszystkie fotoobrazy z płotna możemy wydrukować na płotnach Canvas 240g/m² - 100% poliester, Premium Canvas 390g/m² - 100% bawełna a Satin Canvas 350g/m² - 100% bawełna satynowa.

Fotoobraz Fotoobraz

Płótno Canvas 240g/m²
100% Poliester

 • Płótno jest matowe
 • Płótno ma regularną i gładką strukturę
 • Plusem jest niska cena
 • Płótno jest z syntetycznego materiału i jest cieńsze

Według nas jest to tańsza wersja w stosunku ceny do jakości. Płótno bez nadruku ma efekt syntetyczny, ale w dużej mierze zależy  to od zdjęcia, które zostanie wydrukowane na płótnie (jakość zdjęcia, kolor itp.).  Większość kolorów po wydrukowaniu jest zazwyczaj równomiernie rozłożona, głównie ze względu na strukturę płótna.  Mówiąc najprościej, nadruku ECO jest dobrym wyborem  jeśli chcemy klasyczny obraz  w razie potrzeby można uzupełnić  nadruk o lakierowanie, które odbywa się ręcznie w dwóch warstwach i pomaga chronić kolory na płótnie przed uszkodzeniem. 

W przypadku kolorów głębokiej czerni na zdjęciu polecam wybrać lakierowanie. W przypadku wybrania koloru głębokiej czerni bez lakierowania zdecydowanie odradzam dotykanie płótna, może to spowodować uszkodzenie kolorów.

Płótno Premium Canvas 390g/m²
100% bawełna

 • Płótno jest matowe, ma nieregularną strukturę
 • Główną zalętą jest naturalny materiał
 • Płótno ma wysoką gramaturę bawełny 390g/m²

Fotoobraz Fotoobraz

W przypadku bawełny trochę się zatrzymam. Jest to płótno strukturalne o dużej gramaturze, które w przeciwieństwie  do ECO nie posiada gładkiej struktury. Wręcz przeciwnie, pory, którymi dysponuje bawełna, mogą nadać obrazowi i kolorom większej głębi zbliżonej do rzeczywistości. Sama bawełna chłonie więcej cieszy, czyli nawet farby czy lakieru, więc w przypadku druku nasze drukarki są bardziej obciążone zużyciem koloru, jakością druku, cp sprawia że obraz wygląda żywiej bardziej realniej. Nasze maszyny mogą drukować nawet na tak skomplikowanych materiałach, które mają kruchą lub nieregularną strukturę, na wszystkich kolorach i ich przejściach w inne odcienie jak w klasycznej fotografii. Zawsze drukujemy w najwyższej jakości kolorystycznej, zarówno w czerni, jak i we wszystkich pastelowych kolorach, które są bardzo delikatne podczas dalszej obróbki lub ręcznym rozciąganiu ramy. wszystkie Twoje obrazy to ręczna praca. Lakierowanie to znowu kwestia gustu. Podobnie jak w przypadku ECO, proces produkcji jest tutaj taki sam. Muszę jednak podkreślić, że druk na bawełnie jest jednym z najpopularniejszych, a efekt w połączeniu ze zdjęciem w wysokiej rozdzielczości lub zdjęciem profesjonalnym naprawdę zachwyci zdecydowaną większość wymagających klientów. 

W przypadku kolorów głębokiej czerni na zdjęciu polecam wybrać lakierowanie. W przypadku wybrania koloru głębokiej czerni bez lakierowania zdecydowanie odradzam dotykanie płótna, może to spowodować uszkodzenie kolorów.

Fotoobraz Fotoobraz

Płótno Satin Canvas 350g/m²
100% bawełna

 • Płótno kryje w swojej strukturze subtelny połysk
 • W porównaniu z bawełną i eco struktura jest bardzo nieregularna
 • Płótno jest bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne
 • Materiał płótna jest w 100% naturalny
 • Płótno ma wyższą gramaturę 350 g/m2 i jest bawełną o błyszczącym wykończeniu

Dla mnie to płótno jest poniekąd kwestią ......... alfą i omegą w wyborze głównie tego, co chcę uwidocznić na obrazie, i jakie zdjęcie lub jaki szczegół podkreślić. Jeśli mam podsumować powyższe, Satyna jest swoim sposóbem Swója  - i wie dlaczego. Satyna ma bardzo nieregularną strukturę i nie jest to jej wadą, że posiada defekty na swojej powierzchni – drobne nierówności i nieregularne kształty, ale druk na takim materiale w zasadzie przynosi rewelacyjne efekty. Dlaczego? Satyna lubi wszystkie kolory, szczególnie lubi bawić się kolorami i pokaże swój charakter, kiedy będziemy chciali to zobaczyć. Analizowałem setki fotografii i najlepiej wyróżniała się w przyrodzie, szczególnie kiedy chcemy z odległości podkreślić zachód słońca nad śnieżną zaspą nad którą stoimy, blask jeziora na tle gór itp. białe zdjęcie może również błyszczeć. Jedyne, o czym bym wspomniał, to to, że satyny nie lakierujemy ponieważ stracimy efekt. Kolejną rzeczą, na którą chciałbym zwrócić uwagę, jest to, że SATYNA jest trwalsza, ale nie dla każdego koloru. Głęboka czerń, pastelowe ciemne kolory charakteryzują się długim czasem schnięcia, dlatego gdy tylko otrzymacie Państwo od nas obraz w głębokich intensywnych jednolitych kolorach, prosimy oważać przy odpakowywaniu i w miare jak najmniej dotykać się płótna.

Płótno Recycled Satin Canvas 330g/m²

 • Płótno zapewnia większy połysk w porównaniu do Satin Canvas  350g/m²
 • Oferuje regularną strukturę jak w przypadku płótna poliester
 • Płótno jest bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne
 • Poliester o gramaturze  330g/m²

Fotoobraz Fotoobraz

Na początku 2022 roku właśnie to płótno stało się nowym członkiem naszej oferty. Przetestowaliśmy go rok temu, ale zostawiliśmy mu czas. Wiem, że nie popełniliśmy błędu. Myślę, że oficjalny film powie ci wszystko. Są to tworzywa sztuczne z mórz, fabryk z recyklingu . Jednak opiszę, co zaoferujemy Ci łącząc naszą pracę i to płótno. W styczniu 2021 r. wydrukowaliśmy obraz, który dla Ciebie nakręciłem w poniższym filmie. Do dziś wisi w sypialni :-) Najwyższej jakości nadruk, oświetlenie sufitowe i przejście z boku na bok. Możesz zobaczyć, co ma do zaoferowania płótno i od Ciebie zależy, czy chcesz dokładnie to, co widzisz. Załączam też kilka zdjęć dla porównania. Jakość kolorów wraz z nadrukiem jest niesamowita. Zdecydowanie nie wybrałbym dla tego płótna głębokiej czerni (długi czas schnięcia po wyschnięciu), a także dlatego, że to płótno potrzebuje się pokazać w wesołych, żywych i bogatych kolorach.

Różnice między płótnami 

Z daleka nie widać różnicy, ale różnica jest zauważalna z metra.

Fotoobraz Fotoobraz Fotoobraz

Artykuł napisał dla Was Patrik :)

Obserwujcie nas na @fotoobrazy_z_plotna
Fotoobrazy z płótna
Odbieraj nasze nowości i promocje

Chcesz przegapić nic ważnego z naszego e-sklepu?
W takim razie nie wahaj się i zapisz się do newslettera.

Przesyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Akceptujemy płatności on-line Visa MasterCard gPay ApplePay
Dostarczą Ci paczkę GLS Toptrans